A A A

Sok z mangostanu


MANGOSTAN - KRÓLOWA OWOCÓW
Mangostan był i jest ceniony przez mieszkańców południowej Azji od wielu pokoleń. Według starożytnej legendy, Budda przemierzając tropikalne dżungle, zauważył ten owoc i spróbował go. Kiedy odczuł jego dobroczynny wpływ, pobłogosławił mangostan i podarował go ludziom, jako dar niebios. To dlatego owoc ten jest postrzegany przez Azjatów jako jeden z najbardziej świętych i cennych owoców.

Mangostan, nazywany „ królową owoców " z powodu niezwykłego smaku, jest owocem szczególnie cennym ponieważ zawiera wiele witamin, soli mineralnych oraz błonnik, a także bardzo ważny składnik , którym jest kwas elagowy.
Mangostan jest prawdziwą skarbnicą antyoksydantów, które wpływają na odnowę komórek ciała a tym samym zwalczają procesy starzenia.


Sok z mangostanu dostępny w naszym sklepie pochodzi od uznanego niemieckiego producenta Sankt Bernhard. Firma ta specjalizuje się w bio-produktach od wielu lat tworząc nowe standardy jakościowe dla soków, olejów i innych produktów bio. Wartość odżywcza na 100 ml:
Wartość energetyczna 191 kj/50 kcal
Białko <0,1 g
Węglowodany 10,7 g
Tłuszcz <0,01 g

Skład: 100% sok z mangostanu z upraw ekologicznych BIO

Producent: Sankt Bernhard Niemcy