A A A

Eliksir z granatów Doktora Jacobsa

Eliksir z granatów - moc polifenoli!


Cieszący się niesłabnącą popularnością pośród Klientów naszej zielarski Eliksir z granatów Dr Jacob's to czysty koncentrat soku i miąższu z owoców granatu, częściowo poddanych żywej fermentacji za pomocą bakterii probiotycznych. Dzięki temu preparat jest łagodny dla żołądka i łatwo przyswajalny. Ma także przyjemny, owocowo-korzenny smak. Eliksir jest stale dostępny w naszym sklepie.

Na jedną butelkę tego wyjątkowego koncentratu, zwanego często napojem młodości, zużyto ok. 50 najlepszej jakości, świeżych, dojrzałych na słońcu owoców granatu. Metoda wytwarzania próżniowego i żywej fermentacji pozwalają zachować maksymalną ilość bioaktywnych i łatwo przyswajalnych polifenoli. Dlatego koncentrat ten zawiera wszystko co najlepsze w granacie, który już od starożytności zwany jest „owocem życia”.

Wysoka bioaktywność – tylko jedna łyżeczka 10 ml Eliksiru zawiera tyle wysoce bioaktywnych antyutleniaczy co 1 butelka dobrego czerwonego wina lub 0,5 l zielonej herbaty. Jedna butelka (500ml) koncentratu z granatu Dr. Jacob’s posiada moc przeciwutleniającą TEAC 225 mmol oraz zawiera 15 000 mg polifenoli. 20ml ekstraktu posiada moc przeciwutleniającą 9 mmol TEAC i zawiera 600mg polifenoli.

Polifenole - silne antyutleniacze


Polifenole mają korzystny wpływ na stan naczyń krwionośnych i serce, panowie mogą go stosować dla prostaty. Polifenole, jako silne antyutleniacze, spowalniają procesy starzenia się komórek, dodają witalności i mają wpływ na zapobieganie podnoszeniu się poziomu cholesterolu. Są ważnym elementem diety, szczególnie po 45 roku życia.

Ponad 200 badań naukowych w ostatnich latach potwierdziło pozytywny wpływ owoców granatu na zdrowie. Polifenole z granatu korzystnie wpływają na naczynia: wspomagają ich elastyczność, mogą obniżać poziom cholesterolu (LDL).

Eliksir z granatów Dr. Jacob’s nie posiada sobie równych jeśli chodzi o moc spowalniania procesu starzenia (duża ilość antyoksydantów), dlatego też nazywany jest eliksirem młodości. Zawiera 21 razy więcej antyoksydantów niż świeży sok z granatów i dużo razy więcej od znanych napojów o działaniu przeciwutleniającym.

Eliksir z granatów dr Jacobs

 

Eliksir z granatów - stosowanie


Eliksir z granatu stosuje się:
– dla naczyń i serca
– dla prostaty
– w celu wzmożenia witalności i wydolności
– w celu wzmocnienia odporności
– przy kuracjach oczyszczających i "odmładzających"

10 ml eliksiru z granatu zawiera tyle wysoce bioaktywnych antyutleniaczy co 1 butelka dobrego czerwonego wina lub 0,5 l zielonej herbaty.

Sposób spożywania:
– profilaktycznie: 10 ml
– kuracja intensywna: dwa razy 10 ml.

Spożywać rozcieńczony w szklance wody lub soku 20 minut przed lub 2 godziny po posiłku.

Po otwarciu przechowywać w lodówce, spożyć w ciągu 7 tygodni. Przed użyciem wstrząsnąć. Wytrącający się osad jest naturalny. Poszczególne partie produktu mogą różnić się konsystencją i kolorem (zależnie od partii surowca), co nie ma wpływu na jakość i zawartość substancji aktywnych.
Nie łączyć z posiłkami białkowymi lub zawierającymi tłuszcze zwierzęce.

Skład:
koncentrat soku i miąższu owoców granatu – częściowo przefermentowany (97%), naturalny aromat (ekstrakt waniliowy), substancja żelująca (pektyna), przyprawy (0,1%).

Wartość odżywcza 100ml koncentratu: Wartość energetyczna: 1248 kJ / 294 kcal
Białko: 2,3g
Węglowodany: 69g
Cukier owocowy: 67g
Tłuszcze: 0,1g
Nasycone kwasy tłuszczowe: 0,06g
Błonnik: 3g
Sód: < 0,03g
Ilość polifenoli: 3600mg
Moc antyutleniająca TEAC: 45 mmol

Eliksir z granatów doskonale nadaje się na zdrowy prezent dla osób starszych.


Oprócz doskonałych właściwości do zalet preparatu należy zaliczyć bardzo estetyczne opakowanie, co czyni Eliksir z granatów doskonałą propozycją na prezent dla babci i dziadka lub osób bliskich pod choinkę lub prezent na mikołaja. Taki upominek "od serca dla serca"!