A A A

ciekawostki

 • Jak powstaje BIO sok z noni Tahiti Naturel

  Aby w wyniku produkcji powstał sok o najlepszych możliwych właściwościach organoleptycznych oraz o maksymalnej zawartości substancji odżywczych wymagane jest dochowanie ścisłego reżimu technologicznego w całym okresie produkcji - od zbioru na plantacji po dostawę na półkę apteczną.

 • Olejki eteryczne do aromaterapii oraz na komary i kleszcze

  Dobre samopoczucie to wynik odziaływania wielu czynników. Wśrod nich są i zapachy. Wpływ aromatów na nasze odczucia i poziom zadowolenia jest nie do przecenienia. Wszak zapach lawendy umili każdą kąpiel. A zapach geranium odstraszy komary. Wystarczy tylko odrobina inwencji a odpowiednio dobrane olejki eteryczne sprawią, że każdy nasz dzień będzie piekniejszy, a nie tylko zwykły.

 • Skuteczny wypoczynek w czasie urlopu - to ważne!

  Wiele autorytetów naukowych zaczyna mówić głośno o ogólno-społecznym problemie z jednym z podstawowych aspektów higieny życia tzn. z wypoczynkiem. Rola prawidłowego wypoczynku dla zdrowego funkcjonowania organizmu jest nie do przecenienia.

 • Świecowanie uszu

  Świecowanie uszu to forma terapii wywodząca się z medycyny tradycyjnej. W Azji i na Bliskim Wschodzie świecowanie uszu było wykonywane już setki lat temu i po dziś dzień jest chętnie praktykowane w wielu krajach. Jest to zabieg stale praktykowany przez północnoamerykańskich indian z plemienia Hopi. Świece używane do zabiegu są potocznie nazywane świecami Indian Hopi.

 • Kosmetyki ochrony skóry dla mamy a zdrowie dziecka

  Jak każda młoda matka przez większość czasu kierujesz myśli ku swojemu dziecku. Może cieszysz się żywiołowymi ruchami maleństwa pod Twoim sercem, a może już trzymasz z czułością jego główkę w czasie karmienia... Macierzyńska miłość to poczucie szczęścia ale i nieustannej troski o zdrowie Twojego Najmilszego. W tym szczególnym dla kobiety i dziecka okresie życia niezwykle istotny jest właściwy dobór kosmetyków ochrony skóry, z którymi będzie miała styczność Twoja skóra, a za Twoim pośrednictwem również Twoje dziecko.

 • Wpływ pasteryzacji na wartość odżywczą soków z noni

  Pasteryzacja soku z noni jest kluczowym etapem finalizującym produkcję. Wszystkie soki z noni muszą być pasteryzowane aby zatrzymać proces fermentacji soku. Celem pasteryzacji jest eliminacja wszystkich niebezpiecznych dla zdrowia bakterii i uczynienie soku czystym i bezpiecznym dla konsumenta.